تجربه من از مواجهه و درمان زود انزالی

درمان زود انزالی

اگه جزو ادمایی هستین که در کمتر از دو سه دقیقه به انزال میرسین، شما زود انزالی دارین و این مطلب برای شماست. سعی میکنم تو این پست راه هایی که خودم برای درمان زود انزالی امتحان کردم، چه اونهایی که مفید بودن چه اونهایی که مفید نبودن رو بنویسم.

 

خیلی از رنج هایی که ما آدمها در زندگی متحمل میشیم، ناشی از بعضی شرم های بی دلیل و خود ساخته ست که خودمون رو بیخود اسیرش کردیم. عموم این شرم ها هم هیچ استدلال و منطقی پشتش نیست، صرفا چیزیه که ما “حس” میکنیم. زود انزالی مشکلیه که درصد زیادی از مردها بهش دچارن. مسئله ای که کاملا قابل حله، اما بعضی ها حتی حاظرن کل زندگی خودشون رو ببازن اما حرفی از این مشکل نزنن! چرا اینطوریه؟

 

جوابش اینجاست: اکثر ما، زمانی که درد یا مشکل و بیماری ای در خودمون مشاهده میکنیم، فورا میریم کلی آزمایش میدیم و پیگیری میکنیم تا ببینیم مشکل از کجاست. اما چرا در مورد زود انزالی این کار رو نمیکنیم؟ دلیلش دو چیزه : اول “حس شرم از هر چیزی که به مسائل جنسی ارتباط داره” و دوم “احساس شرم ناشی از وجود یک ضعف و ناتوانی مربوط به هویت مردانه ما”

 

اینجا نمیخوام به این بپردازم که هر کدوم از این شرم ها از کجا منشا میگیرن. چون دلیلش هر چی باشه، در نهایت اسیبی که به زندگی جنسی و کیفیت روابط ما وارد میکنه خیلی وقت ها غیر قابل جبران و عمیقا اسیب زنندست. پس حتی اگر شرم های ما منشا منطقی هم داشته باشن، باید بزاریمشون کنار و در موردش حرف بزنیم!

 

مشکل زود انزالی من چطور برطرف شد؟

از اینجا، لیست اقداماتی که برای کنترل زود انزالی انجام دادم، چه اونهایی که موثر بودن و چه اونهایی که موثر نبودن رو به ترتیب از کم اثر ترین تا موثر ترین ها براتون مینویسم:

 

 

 • درمان های خوراکی و گیاهی (کاملا بی اثر)

هیچ کدوم از مواد خوراکی که برای درمان زود انزالی توصیه میشه برای من هیچ تاثیری نداشتن. دارچین، عسل، بادام، آب انار، کدو تنبل و مارچوبه جزو عمده ترین موادی هستن که گفته میشه برای زود انزالی موثر هستن. من این 5 مورد رو هر کدوم برای بازه زمانی دو هفته بصورت روزانه و مدوام مصرف کردم اما تقریبا هیچ تغییری رخ نداد.

 

درمان زود انزالی با حنا؟!

تو بعضی سایتها نوشته شده بود که حنا برای درمان زود انزالی موثره اما این یکی رو واقعا نتونستم تست کنم! در واقع نتونستم خودم رو راضی کنم که به اونجام (!) حنا بمالم. اما با توجه به چیزهایی که بعدا در مورد مکانیسم زود انزالی فهمیدم فکر نمیکنم این روش هم تاثیری داشته باشه یا حداقل نشنیدم کسی از این روش نتیجه گرفته باشه.

 

 • تکنیک فشار (تقریبا بی اثر)

این روش به این صورته که شما وقتی در رابطه جنسی نزدیک میشید به انزال باید آلتتون رو بکشید بیرون و نوک آلت رو فشار بدین تا میزان تحریک شما کم بشه و از این طریق انزال به تاخیر بیفته. این روش تا حدی موثره و باعث میشه تحریک پذیری شما بخوابه. اما مشکلی که داره اینه که هر بار تاثیرش کمتر میشه. برای مثال فرض کنید شما رابطه جنسی رو به مدت یک دقیقه ادامه میدین و نزدیک انزال میشین، بعد الت تناسلی خودتون رو میکشید بیرون و سرش رو فشار میدین، بعد از اینکه بخاین دوباره رابطه جنسی ر از سر بگیرین، این بار میبینید که بعد از 20 ثانیه دوباره به مرز انزال نزدیک شدین، و در دفعه بعد میبینید که ظرف 10 ثانیه به مرز انزال میرسین. پس اگرچه تا حدی موثره اما نمیتونید به عنوان یک راه حل زیاد روش حساب کنید.

 

 • اسپری و کاندوم های تاخیری (نیمه موثر)

من مجموعا از دو نوع اسپری تاخیری و یک نوع کاندوم تاخیری استفادده کردم. اول اسپری تاخیری مارک دلتا فلوور، بی حس کننده خوبی بود ولی مشکلش هم دقیقا همین بود که کاملا بی حس میکرد و در طول رابطه تقریبا چیزی حس نمیشد. دوم اسپری تاخیری ایموشن که نسبت به قبلی بهتر بود. احساس بیشتری داشتم اما میزان تاخیر دهیش رضایت بخش نبود. مجموعا زمان انزال من رو از 30 – 40 ثانیه در حالت عادی، به دو تا سه دقیقه میرسوند. و در اخر کاندوم تاخیری مدل دوبل ناچ استفاده کردم که از دوتای قبلی رضایت بخش تر بود.

 

 • مراجعه به پزشک [متخصص اورولوژی] (نیمه موثر)

اولین مراجعه پزشکی من برای مسئله زود انزالی به یک اورولوژیست (دکتر محمد جعفر کیانی) بود که ایشون برای من کلومیپرامین 25 رو تجویز کردن. بعد از حدود یک ماه و نیم مصرف میزان زمان نزدیکی من از 30 ثانیه به حدود 2 دقیقه و 30 ثانیه رسیده بود، اما از اونجایی که این دارو رو نمیشه برای همیشه مصرف کرد، بعد از مدتی بعد از ترک دارو دیگه اون اثر پیشین رو نداشت و حس میکردم کاراییش رو از دست داده.

 

 

 

 • مراجعه به روانپزشک (نسبتا موثر)

یکی از دوستان نزدیک من به روانپزشک (دکتر احسان مقیمی) مراجعه کرده بود و ایشون قرص داپوکستین 30 میلی گرم رو برای دوستم تجویز کرده بود. داپوکستین رو میشه بین یک تا سه ساعت قبل نزدیکی مصرف کرد و تا حدی روی تاخیر در انزال و درمان زود انزالی تاثیر داره. من هم به ایشون مراجعه کردم و برام همیین قرص رو نوشتن (دقت کنید که این دارو رو سر خود مصرف نکنید) زمانی که این قرص رو دو سه ساعت قبل از رابطه مصرف میکردم زمان انزال من به حدود 2 و نیم تا سه دقیقه و زمانی که یک ساعت یا 45 دقیقه قبل مصرف میکردم به حدود 4 دقیقه میرسید.

 

 • درمان از طریق تمرین (خیلی موثر)

از صفحه اینستاگرام خانم شیرین محمدی (روانشناس) با کتاب “درمان اختلالات جنسی – زود انزالی” نوشته خانم هلن کاپلان اشنا شدم. این کتاب رو تهیه کردم و تمریناتش رو انجام دادم، نتیجه نسبتا رضایت بخش بود و از همه روش های دیگه بهبودی بیشتری حاصل شد. بعد از حدود یک و نیم ماه T حدودا بیش از 5-6 دقیقه میتونستم رابطه رو کنترل کنم. این کتاب رو از کتاب فروشی های خیابون انقلاب میتونید تهیه کنین.

دوم : از اونجایی که درمان از طریق تمرین برام موثر بود ایندفعه فیلم “اموزش درمان زود انزالی از طریق فیزیوتراپی مبتنی بر هوش عصبی” رو از سایت رفتاردرمانی تهیه کردم. این شیوه درمانی به این شکله که بوسیله تمرینات درجه بندی شده طی چند هفته اعصاب موجود در عضلاتی که مسئول انزال هستن رو عادت میده تا خیلی دیر تر عمل انزال رو انجام بدن. مشکل این روش اینه که یه کم طول میکشه (حدودا 10 هفته) اما تاثیرش از همه روش های پیشین بیشتر بود و در حال حاظر بدون دارو یا اسپری بی حس کننده تاخیری، حدودا 16 تا 17 دقیقه میتونم ادامه بدم.

 

جمع بندی؛ در نهایت برای زود انزالی چیکار کنیم؟

 1. اول اینکه هرگز وقتتون روبرای مواد غذایی که گفته میشه برای درمان زود انزالی مناسبن طلف نکنین.
 2. اگر در موقعیت اضطراری هستین و میخواین بصورت فوری وضعیت زود انزالیتون رو کمی بهبود بدین، از بین کاندوم ها و اسپری های تاخیری، کاندوم تاخیری “دوبل ناچ” از بقیه تاثیر بهتری دارن. از اینجا میتونید تهیه کنید [کلیک]
 3. در بین داروها ، داروی داپوکستین تاثیر بیشتری نسبت به باقی داره.
 4. فراموش نکنید که شما نمیتونید روی قرص و مواد تاخیری به عنوان یک راه حل دائمی حساب کنین. برای درمان دائمی از طریق یکی از اموزش های تمرینات رفتاری اقدام کنین.
 5. کتاب درمان اختلالات جنسی خانم هلن کاپلان رو احتمالا میتونید از کتابفروشی های خیابان انقلاب پیدا کنین. قیمتش چیزی در حد 30 تومنه.
 6. اگر حاظر باشید کمی بیشتر وقت و هزینه صرف کنید، فیلم اموزش درمان زود انزالی از طریق فیزیوتراپی مبتنی بر هوش عصبی رو تهیه و شروع کنید. این روش سه چهار هفته بیشتر طول میکشه اما به مراتب موثر تر از روش قبله. از اینجا میتونید این فیلم رو تهیه کنید [کلیک]
 7. به خاطر داشته باشین یک رابطه جنسی خوب حدودا 30 دقیقه طول میکشه، 15 دقیقه پیش نوازی و بوسه و معاشقه و 15 دقیقه دخول.
 8. هرگز و هرگز برای درمان زود انزالی سمت ترامادول نرین. خیلی ها مصرف ترامادول۲۰۰ برای زود انزالی رو توصیه میکنن اما عوارض و عواقب بسیاری داره. کمی زمان بزارین و از راه درستش این مسئله رو حل کنین.

نوشته شده توسط

4 نظر / نظر خود را در زیر وارد کنید

 1. حنا هم‌جواب نمیده.من از یک دکتر طب ایرانی شنیدم زودانزالی بخاطر ختنه ی اشتباه هست.که دکترها بخاطر نداشتن تجربه کافی حلقه رو زیاد برمیدارن.

  1. خیر بخاطر ختنه نیست چرا که این موضوع درکشورهایی که ختنه وجوئد نداره هم رایجه به اندازه ایران

 2. سلام من قصد ازدواج دارم ولی خب هنوز ازدواج نکردم الان به خاطر فکر میکنم خود ارضایی حدود ۲ الی ۳ دیقه به انزال میرسم از اون روش تمرینی میشه بدون اینکه رابطه ای داشته باشم تا چند وقت استفاده کنم ک بعد از ازدواج دیگ دچار مشکل نشم .؟؟حدودا ۱۰ هفته طول میکشه ؟

دیدگاهتان را بنویسید